Ποδόσφαιρο

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ-ΚΑΒΑΛΑ 1-0

Posted in Ποδόσφαιρο

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα και προβληματισμός…

Ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 1-0 της Καβάλας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις Σέρρες και πήρε τη ρεβάνς της ήττας του από την ίδια ομάδα (1η Αυγούστου), με 2-0. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε στο 23’ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Μπόγιαν Βρούτσινα, που απέδειξε ξανά ότι μπορεί να δώσει με συνέπεια λύσεις στο σκοράρισμα για τους Σερραίους. Καλύτερος ο Πανσερραϊκός στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, πιο απειλητικός και με περισσότερη όρεξη, ενώ η Καβάλα έδειξε και πάλι προβλήματα στην ανάπτυξη. Στην επανάληψη οι αλλαγές των δύο προπονητών όπως ήταν φυσικό έριξαν το ρυθμό και οι Σερραίοι κράτησαν δίχως προβλήματα με το 1-0.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ: Ράντμαν, Γαλανόπουλος, Παπάζογλου, Παντελιάδης, Ανάκογλου, Αμο, Κάστρο, Λεοζίνιο, Γεωργιάδης, Μπέλιτς, Βρούτσινα
(Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Τριανταφύλλου, Αμπουμπακάρι, Μαουενέ, Τάντιτς, Βοσκόπουλος, Ασλανίδης, Κόντος, Σαββίδης).

ΚΑΒΑΛΑ: Βαγέχο, Πετκάκης, Ντουγκλάο, Τόμασιτς, Πάτερσον, Ντικρόκ, Ντιέ, Ονουάτσι, Αλεξάντροβιτς, Γιάννου, Ναζλίδης.
(Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Κατεργιαννάκης, Θεοδωρέλλης, Σιόντης, Οικονόμου, Δρόσος, Βουτσίτσεβιτς, Σόκοτα, Λίμα, Σκλιοπίδης, Ζίγκλερ, Ιωάννου).