lfk yt

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ

Posted in Μπάσκετ

12234985 669343099835542 6675722196216893938 n

Με σκημμένο κεφάλι αποχώρησαν από το Αλεξάνδρειο οι παίκτες της Καβάλας για 6η φορά φέτος στο πρωτάθλημα της Basket League καθώς ηττήθηκαν πολύ εύκολα από τον Άρη με 68-50 στην σάλα Νίκος Γκάλης, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκαν μεχτι τα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου.

Αυτοκτονία

set

Η ομάδα της πόλης μας έκανε μια φοβερή προσπάθεια καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα και έχασε την ευκαιρία της να κερδίσει τον αγώνα στην κανονική διάρκεια.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την Καβάλα που μπήκε τον αγώνα με πάθος και δύναμη, έλεγξε τον ρυθμό του αγώνα και κράτησε χαμηλά το σκορ όπως ήθελε 16-13.Στη δεύτερη περίοδο η Κηφισιά Ξύπνησε και με πολλούς πόντους από τον Γλυνιαδάκη που ήταν ο καλύτερος του γηπεδου έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη στο σκορ με 27-29.

Έβαλε δύσκολα στην ΑΕΚ...

12189262 665288510241001 969467943441573331 o

Η ομάδα της Καβάλας παρά το γεμάτο απουσιολόγιο (Ταπούτος, Δεμερτζής, Σίνης, Βελισσαρίου) ήταν αρκετά ανταγωνιστική κόντρα στην πρωτοπόρο του πρωταθλήματος της Basket League, Α.Ε.Κ. από την οποία ηττήθηκε με σκορ 80-72.

Η ομάδα της πόλης μας έπαιξε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο αν και το τελείωσε πίσω στο σκορ με 28-21,συνέχισε με την ίδια δυναμική και στο δεύτερο δεκάλεπτο και το επί μέρους 17-21(45-42 ημίχρονο) υπέρ των παικτών του Γιάννη Τζήμα έδειξε ότιη ομάδα δεν θα τα παρατήσει εύκολα.Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ πήρε μια διαφορά καθώς έλεγξε τα ριμπάουντ και στις δυο πλευρές του γηπέδου και εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της Καβάλας με το τελικό 80-72 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Δεύτερη ήττα στην έδρα μας

12189879 663185877117931 5885042696594948534 n

Δεύτερη ήττα εντός έδρας και τρίτη συνεχόμενη για την μπασκετική Καβάλα που έχασε με 72-91 από τον Απόλλωνα Πάτρας.

Καλύτερος ο Απόλλων σε όλη την διάρκεια του αγώνα δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα στο σκορ διατηρούσε μια διαφορά από +6 εως +10 μέχρι την τελευταία περίοδο όταν και η Καβάλα πέταξε λευκή πετσέτα με το σκορ να κλείνει στο +19 για τους Πατρινούς.

ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ...

12115711 887820581325920 6025378990431425921 n

Η ομάδα μας ηττήθηκε από τα Τρίκαλα εκτός έδρας με σκορ 73-64.Οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά στο πρώτο δεκάλεπτο σε ματς ντέρμπι από την αρχή με εναλλαγή στο προβάδισμα, οι παίκτες του Γιάννη Τζήμα τελείωσαν προηγούμενοι με 14-16.Το σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο ώσπου τα Τρίκαλα με ένα σερί 12-4 πήραν μια διαφορά 7 πόντων, με το σκορ να διαμορφώνεται 37-30 στο τέλος του ημιχρόνου.