Posted in Ποδόσφαιρο

photos:Λάσκαρης Τσούτσας

IMG_6212_resize

Άγχος, κακός αγωνιστικός χώρος και…ένα δοκάρι!

Αγχωμένη και χωρίς να πιάσει ικανοποιητική απόδοση, η Καβάλα έμεινε στο 0-0 στο γήπεδο του Χαλκερού, με αντίπαλο την Α.Ε.Αμπελοκήπων Δράμας. Σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο, που προβλημάτισε τη διοίκηση της ομάδας της Καβάλας, ο ΑΟΚ μπήκε τρακαρισμένος και από νωρίς φάνηκε ότι δύσκολα θα σκοράρει. Παρ’ όλα αυτά, θα μπορούσε να είχε κλέψει τη νίκη στις καθυστερήσεις, αφού είχε είχε δοκάρι!

Σε γενικές γραμμές ο ΑΟΚ έδειξε πως δεν ήταν συγκεντρωμένος και δε βρήκε τον τρόπο

να ξεκλειδώσει την άμυνα των Αμπελοκήπων. Πάντως, αν ένα πράγμα δεν έλειψε, ήταν η αγωνιστικότητα των παικτών του ΑΟΚ, που προσπάθησαν με κάθε τρόπο να σκοράρουν. Οι καλές χαμένες ευκαιρίες είναι με τον Αιβάζη και δύο σουτ του Καζαντίδη, αν και η μεγάλες φάσεις και για τις δύο ομάδες έγιναν στις καθυστερήσεις.

Στο 90’ για τους φιλοξενούμενους με αριστερό πλασέ του Βασιλειάδη. Ενώ στο 93’ ο Παπαδόπουλος κάτω από τη σέντρα εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα πέρασε πάνω από επιθετικούς και αμυντικούς, έσκασε μπροστά στο τερματοφύλακα της ΑΕΑ, που ίσα-ίσα με τα ακροδάχτυλα του κατάφερε να την ακουμπήσει και να τη στείλει να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του.

Οι συνθέσεις:

ΑΟΚ: Καγγελίδης, Ρεβυθόπουλος, Κάπατζης, Ελευθεριάδης, Κάργας, Αϊβάζης, Καζατζίδης, Παπαδόπουλος, Θεοδωρίδης, Ουζούνογλου, Ντομί.

Αλλαγές: Κυγαϊς (91’), Σάσσος (65’), Χαϊδεμένος (76’).

Α.Ε.Αμπελοκήπων: Τιγκιρίδης, Τσιατμάς, Τσιλικίδης, Νόβης, Αραμπατζής, Λαζαρίδης, Τρελόπουλος, Βασιλειάδης, Κοσκερίδης, Βελετάνης. Αλλαγές: Χαραλαμπίδης (65’), Παναγιωτόπουλος (50’), Καμπανάς (84’).