Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 0-0

Posted in Ποδόσφαιρο

PSAXNA3

PSAXNA3
Δε σκοράρει, δεν κερδίζει... H Καβάλα πλήρωσε την έλλειψη σκόρερ και ο Ηρακλής Ψαχνών πήρε αυτό που ήθελε (0-0).

Την τρίτη ισοπαλία σε ισάριθμα εντός έδρας ματς παραχώρησε ο ΑΟΚ την Κυριακή. Αυτή τη φορά «πλήρωσε» τις απουσίες των Ντιέ, Πλιάγκα και έτσι ο Ηρακλής Ψαχνών πήρε με μαζική άμυνα αυτό που ήθελε, δηλαδή τον βαθμό (0-0). Οι «Αργοναύτες» ήταν καλύτεροι, είχαν ένα δοκάρι και διαμαρτυρήθηκαν δικαιολογημένα για ένα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο...

Οι καλύτερες φάσεις

7' ο Ντος Σάντος πάει να περάσει τη μπάλα πάνω από τον Σικαλιά, ο τερματοφύλακας των Ψαχνών διώχνει, η μπάλα στήνεται στον Μοκάκε, που θα σουτάρει με το δεξί δυνατά, όμως πάνω στη γραμμή θα σώσει ο Μπακομήτρος.
11' από το κόρνερ του Τάουερ, ο Γέσιτς θα πιάσει μια κεφαλιά προς τα πίσω, όμως η μπάλα θα φύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
18' ο Μπρατσιάνι από καλή θέση θα πιάσει το σούτ που θα φύγει άουτ.
19' η μπάλα θα βρεί μετά από σουτ, στο χέρι του Κονέ, όμως δε θα δοθεί το καταφανέστατο πέναλτι.
24' σέντρα του Ντος Σάντος, ο Μπρατσιάνι θα επιχειρήσει εναέριο «ψαλίδι», όμως θα πιάσει αέρα.
42' ο Τριποτσέρης με έξυπνη κεφαλιά-πάσα θα στρώσει στον Χλωρό, το σουτ όμως θα φύγει άουτ.
48' το σουτ του Μοκάκε θα φύγει ελάχιστα άουτ.
56' σέντρα από αριστερά του Γελαδάρη, ο Χλωρός θα πιάσει την κεφαλιά που θα μπλοκάρει ο Σικαλιάς.
58' ο Γελαδάρης και πάλι από αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Χλωρός θα πιάσει το πλασέ, πάνω από τη γραμμή της μικρής περιοχής, όμως η μπάλα θα φύγει άουτ!
69' ο Μοκάκε θα πασάρει στον Μιγιάτοβιτς, όμως το κοντινό αριστερό πλασέ σουτ θα μπλοκάρει εύκολα ο Σικαλιάς.
75' ο ΑΟΚ αγγίζει το γκολ, όταν η μπάλα σε σουτ του Αναστασόπουλου, θα χτυπήσει στο δοκάρι!
76' το αριστερό σούτ του Ενσαλίβα θα φύγει άουτ.
85' ο Μιγιάτοβιτς θα πασάρει στον Μοκάκε, που από θέση ελεγχόμενη οσφάιτ θα πλασάρει στα δίχτυα, όμως το γκολ θα ακυρωθεί.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΚΑΒΑΛΑ: Αποστολίδης, Γελαδάρης, Παγώνης, Τριποτσέρης, Μαραγκός, Ενσαλίβα, Μοκακέ, Χλωρός (83' Κούμπρογλου), Ντος Σάντος, Αναστασόπουλος (85' Ποσίνκοβιτς), Μπρατσιάνι (62' Μιγιάτοβιτς).
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Μπακομήτρος, Κονέ, Λιόσης, Τάουερ, Λούσιο, (48' Ποκόνγκ), Βανγκέλι (77' Ντελέκος), Γέσιτς (88' Τζάκης), Χαϊκάλης.